sobota 6. apríla 2013

On my wishlist #42Sobotné meme z Book Chick City. Cieľom je uverejnit knihy, ktoré by sme si chceli prečítať alebo mať na poličke doma. Či už to budú knihy staršie, novinky alebo tie, ktoré ešte len vyjdú.


Pre dnešné meme som vybrala mnou strašne chcenú knihu: 
Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad

Názov: Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad
Autor: Jennifer E. Smithová

Anotácia: Hadley má sedemnásť rokov. Chýbali jej len štyri minúty, aby stihla lietadlo do Londýna. Mala ísť na sobáš svojho otca so ženou, ktorú ešte nespoznala, no už ju nenávidí. Keď na letisku v New Yorku čaká na najbližšie lietadlo, stretne Oliviera, ktorý študuje v Spojených štátoch. Zapáči sa jej, až veľmi, no keď prídu v Londýne na colnicu, každý sa poberie svojou cestou. Cesty osudu sú však nevyspytateľné. Román Jennifer E. Smithovej zachytáva iba dvadsaťštyrihodinový úsek zo života tínedžerky Hadley, na konci ktorého sa znovu potvrdí stará dobrá pravda, že láska býva často hneď za rohom a prichádza vo chvíli, keď ju človek najmenej očakáva. Autorka však nepodáva banálny príbeh o dievčati zmietanom pochybnosťami o sebe samej a o svojom vzťahu k nečakane rozpadnutému manželstvu rodičov, naopak, je to príbeh o magickej sile osudu a schopnosti človeka prijať nepredvídateľný chod vecí tohto sveta, či už ide o dramatickú stratu ilúzii, alebo o nečakané citové prebudenie. Autorka prejavuje hlboké pochopenie pre citový zmätok dospievajúceho dievčaťa, ktoré napokon dokáže otvoriť srdce nielen svojej prvej veľkej láske, ale prijať doň znovu aj zavrhnutého otca.


Prečo táto kniha?
Klasická romantická oddychovka 8) Veľmi to chcem!!! Vyzerá to tak krásne, úžasne a milo, navyše 1-dielovo!, že si to naozaj moc chcem prečítať 8) 


E_V_E   

7 komentárov:

 1. na tuto knížku, už jsem někde koukala a vypadá fakt skvěle.. taky bych si ji ráda pořídila nebo aspoň přečetla.. =)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi dobrá oddychovka :) Určite odporúčam, milé čítanie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To vypadá dobře, díky za tip.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ak obsahovo je to taká milá knižka :) Nie najlepšia, ale určite poteší :)

  OdpovedaťOdstrániť