piatok 10. mája 2013

On my wishlist #47Sobotné meme z Book Chick City. Cieľom je uverejnit knihy, ktoré by sme si chceli prečítať alebo mať na poličke doma. Či už to budú knihy staršie, novinky alebo tie, ktoré ešte len vyjdú.


Pre dnešné meme som vybrala mnou strašne chcenú knihu: Ochrankyňa
Názov: Ochrankyňa
Autor: Nata Sabová

Anotácia: Kto som? Som niekto, kto nad vami bdie, kto vás chráni, som váš anjel strážny. Keby nebolo takých, ako som ja, nebolo by mladým ženám

pomoci. Ale nebojte sa, som tu a zostanem pri vás dovtedy, kým sa tí, ktorí vám ubližujú, budú pohybovať medzi vami. Len pred krátkym časom ju v Amerike poznali pod falošným menom Kate. Teraz prichádza na Slovensko s novou identitou študentky gymnázia Kristíny. Čo ju sem priviedlo? Jedna z mnohých vízií, ktorými sa celý život riadi. Ide vždy tam, kam ju nasmerujú, hoci i na druhý koniec sveta. Prečo? Aby splnila poslanie, ktoré už po tisíce rokov plnia členky jej rasy. Pretože ona je Praes, Ochrankyňa, a jej úlohou je chrániť ľudí pred Hauriami. Ibaže Kity netuší, že spnenie ďalšieho poslania nie je to jediné, čo ju na Slovensku čaká. Jej srdce sa bude musieť podrobiť neľahkej skúške, keď sa zamiluje do Patrika, príťažlivého študenta psychológie, ktorý prišiel nevedno odkiaľ. Situáciu komplikujú aj ďalší muži, ktorých minulosť je takisto nejasná. Jeden z nich je práve ten, ktorého hľadá, aby ho zastavila skôr, kým niekoho pripraví o život. Ale ktorý?Prečo táto kniha?
Už veľmi dlho obdivujem túto slovenskú knižočku. Jej námet je kúzelný a ja si to veľmi chcem prečítať 8)


E_V_E   

9 komentárov:

 1. Ja som ju dostala na Vianoce a bola som z nej vážne prekvapená. Milo! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Už som o knihe počula a mnohla by byť celkom zaujímavá :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som si ju tiež chcela prečítať, ale kamoška povedala, že ju to vôbec nebavilo, tak asi kašlem na to :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mne sa Ochrankyňa veľmi páčila ;) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tá kniha sa mi veľmi páčila ;) oporúčam ;)

  OdpovedaťOdstrániť