sobota 28. septembra 2013

On my wishlist #55


Sobotné meme z Book Chick City. Cieľom je uverejnit knihy, ktoré by sme si chceli prečítať alebo mať na poličke doma. Či už to budú knihy staršie, novinky alebo tie, ktoré ešte len vyjdú.


Pre dnešné meme som vybrala mnou strašne chcenú knihu: SerafínaNázov: Serafína - Skrytá tvár
Autor: Rachel Hartman

Anotácia: Ani štyri desaťročia udržiavaného mieru nepomohli ľuďom a drakom kráľovstva Gored k prehlbovaniu vzájomnej dôvery. Draci, schopní brať na seba ľudskú podobu, sa ako vyslanci zúčastňujú súdov a ako bytosti s neobyčajne prenikavým rozumom odovzdávajú svoju múdrosť univerzitám sťaby učenci a učitelia. Napriek tomu však pre nich ľudské emócie zostávajú záhadou a s blížiacim sa výročím vzájomnej dohody vzrastá napätie.
Serafína Dombeghová sa obáva oboch strán. Ako neobyčajne nadaná hudobníčka sa ocitne na kráľovskom dvore, nanešťastie práve vo chvíli, kedy je za veľmi podozrivých okolností zavraždený člen kráľovskej rodiny a podozrenie padne na drakov. Dochádza k vyšetrovaniu a Serafína, vtiahnutá doprostred, sa musí spojiť s kapitánom Kráľovninej gardy, ktorým je nebezpečne vnímavý princ Lucian Kiggs. Popri spoločnom odhaľovaní náznakov sprisahania s cieľom zničiť mier, sa Serafína snaží uchrániť svoje vlastné tajomstvo. Tajomstvo tak strašné, že jeho odhalenie by ju mohlo stáť život.
Mladá autorka Rachel Hartman vo svojom knižnom fantasy debute vytvorila bohatý, komplexný a úplne originálny svet. Serafínina strastiplná cesta k sebaprijatiu bude v čitateľoch doznievať ešte dlho po tom, čo otočia poslednú stránku.

Prečo táto kniha?
Úplne skvelá obálka a draci? Toto si musím prečítať!!! Milujem príbehy v kráľovstvách a ešte aj s drakmi, no určite túto knihu budem mať doma! 8)

E_V_E   

13 komentárov:

 1. Toto si chcem kúpiť na narodky! :D Anotácia ma hneď zaujala. Som fakt zvedavá, aké to bude :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tiež ma kniha veľmi láka :) Už ju mám aj vypýtanú a veľmi sa na ňu teším :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O té jsem moc neslyšela. . Ale vypadá vážně skvěle :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No po Eragonovi ma asi čakajú skutočne skvelé draky práve v tejto knihe! Veľmi sa teším. Wráááá. :DD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som na Eragona nemala nervy 8D možno raz sa k nemu vrátim, ale toto vyzerá lepšie.

   Odstrániť
 5. Jak vidím, tak nejsem sama. :) Draci jsou nejlepší. :)

  OdpovedaťOdstrániť