nedeľa 13. októbra 2013

8 nominácií - TAGLiebster Award Blog Tag je momentálne veľmi rozšírená reťazovka s cieľom zistiť niečo viac o blogeroch.
Ja som bola nominovaná 8-krát!!! (CassieCattyCukrblikEllieMaťaMelissaTimiZuzana) - za čo veľmi pekne ďakujem, ale už by asi aj stačilo 8D Dúfam, že vás článkom moc neunudím a aspoň sa o mne dozviete niečo viac 8)

Pravidlá:
- napíš o sebe 10 vecí
- odpovedz na 10 otázok blogerky, ktorá ťa nominovala
- vymysli 10 otázok pre tých, ktorých budeš nominovať
- nominuj 5 blogerov, ktorí majú pod 200 pravidelných čitateľov
- informuj blogerov o tom, že si ich nominoval

Posledné 2 body robiť nebudem, pretože už by som nemala koho nominovať a takisto ani nemám bohužiaľ teraz čas vyhľadávať, kto ešte nebol nominovaný.


10 pikošiek o mne:

1. mám veľa zdravotných problémov
2. odmalička si hryziem nechty
3. farbím si vlasy, lebo od 16-tich mám šediny
4. neviem variť, iba minimum ako praženica, cestoviny a iné drobnosti, naučím sa až keď budem raz prinútená 8D
5. som výbušná a ľahko sa nahnevám
6. narodila som sa a žijem na Slovensku, ale mám maďarskú národnosť
7. moje obľúbené číslo je 22, pretože sa krásne píše 8)
8. milujem zimu, pretože: mám vtedy narodeniny, zbožňujem sneh a pretože som vtedy menej chorá ako cez leto
9. robím s Oriflame kozmetikou a tiež som školská pokladníčka, takže sa mi dá zveriť hocičo
10. pamätám si iba to, čo chcem, dokážem si zapamätať dej a postavy všetkých kníh, čo som prečítala, ale nedokážem sa naučiť ekonómiu či iné, tiež mám blbú pamäť na tváre, môže okolo mňa prechádzať moja najlepšia kamoška, ale ja si ju (ešte aj so slúchadlami v ušiach) proste nevšimnem 8D 


Otázky od Cassie

1. Kdybyste mohli žít kdekoli, kde by to bylo? A proč? - Chcem si založiť rodinu a žiť v mojom rodnom meste, pretože ho poznám, mám rada a mám tu rodinu aj priateľov. Určite by som však neohrdla bývať v okolí Rokfortu 8D
2. Čeho se nejvíce bojíte, kromě zvířat? Proč? - Bojím sa niekomu sa otvoriť a naviazať sa na neho. Ľudia totiž často opúšťajú, sklamú alebo zomrú a potom som iba smutná, takže si aj 10-krát rozmyslím, do čoho idem a preto mám také strašné problémy nájsť si chlapca, ktorý by to so mnou aj vydržal 8D
3. Kdyby jste měli jet na pustý ostrov, kterou knihu byste si zabalili sebou? - Harry Potter 4 alebo Výnimočná, pretože sú to moje srdcovky 8)
4. Při jaké knize jste nejvíce brečeli nebo jste měli aspoň slzy v očích? - Jediná kniha, pri ktorej som plakala bola Mariotovi dediči 4, kde to bolo nakoniec veľmi smutné 8(
5. Jaká kniha vás v životě nejvíce ovlivnila? - Antigona, ktorá bola medzi mojou povinnou literatúrou na gympli, čítala som ju aj 3-krát a stále som dokázala precítiť ten smútok hrdinky.
6. S jakým knižním hrdinou se nejvíce ztotožňujete? - Tak toto je veľmi ťažké, napadli ma 2 hrdinky: Cat z Nočných lovcov a Evie z Paranormálov. Obe baby sú bad-ass hrdinky, ktoré si však dokážu aj poplakať a sú rozhodnuté bojovať za svojich najbližších a za dobro. Takisto sú veľmi vtipne založené a majú skvelých chlapcov 8P Neviem, či sa im podobám alebo by som sa len chcela podobať, myslím, že od každého trochu. Určite mám aj ja v sebe oheň, vášeň, výbušnosť, city, aj ten humor, no na niektoré situácie v ich knižnom živote by som reagovala inak.
7. Vaše největší posedlost (kromě knih)? - Seriály, filmy, blog, tanec, party, priatelia.
8. Nejoblíbenější seriál/y? - How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, The Vampire Diaries, Once upon a time, Bones, Charmed, That 70´ Show, Game of Thrones, Glee, Baby Daddy, NCIS...
9. Jaká kniha, vás šokovala tím, že se vám líbila? - Séria 50 odtieňov 8D
10. Jaké knižní hrdiny už nemůžete ani vystát? - Ufňukané baby, čo sa nevedia o seba vôbec postarať, baby, ktoré sa zamilujú po 1. zhliadnutí chlapca a baby, čo na 10 kapitol riešia tú istú 1 vec dokola a stále k ničomu nedospejú.


Otázky od Catty:

1. Čo považuješ (zatiaľ) za svoj najväčší úspech v živote? - Môj blog a počet prečítaných kníh 8)
2. Čo študuješ, prípadne čo si študovala alebo čo chceš študovať? - Zo 4-ročného gymnázia som sa dostala na Ekonomickú univerzitu, teraz budem končiť Bc., ekonómia ma nebaví, tá škola ma ničí, ale už to zvrátiť neviem, tak tu ešte vydržím a možno budem mať Ing. stupeň zaujímavejší. V čase, keď som si vyberala vysokú školu ma ešte čitateľská mánia nezasiahla v takom rozsahu, takže som si školu vybrala zle. Teraz by som si vybrala žurnalistiku alebo učiteľstvo slovenského jazyka 8)
3. Obľúbená rozprávka alebo animovaný film? - Tučniaci z Madagaskaru, Ako vycvičiť draka, Shrek, Leví kráľ, Atlantída, Doba ľadová... a z klasických rozprávok Snehulienka, Šípková Ruženka a Herkules 8)
4. Veríš na také veci ako mágia, predpovedanie budúcnosti, aury a pod.? - Verím, že nad nami je niečo magické alebo iné a bola by som veľmi rada, keby som bola súčasťou magického sveta, ale silne pochybujem, že sa mi ozve aspoň E.T. 8D Budúcnosť je veľmi nepredvídateľná vec, ale verím, že naše sny alebo deja-vu niečo znamenajú. Možno existuje iná časová zóna s našimi budúcimi a minulými ja, ako vo filmoch 8D alebo máme v sebe všetci nejaké impulzy na vnímanie vĺn a aurí okolo nás, ktovie...
5. Ktorú krajinu by si chcela navštíviť? - Lákajú ma miesta ako: Paríž, Londýn, Benátky, Čína, Španielsko, Amerika, Rusko, Hawai... 8)
6. Podporuje ťa tvoje blízke okolie v čítaní, obdivujú ťa za to alebo ťa skôr považujú za čudáka/čudáčku? - Mama sa stále sťažuje, že poštárka už nevládze nosiť k nám na 3. poschodie ťažké knihy 8D a že na čo mi je toľko kníh. Sestra ledva číta a nedokážem tú 9-ročnú potvoru ničím donútiť. Teraz si však rodina už zvykla, že som vkuse prilepená ku knihám a podľa môjho názoru je to lepšie, akoby som míňala prachy na drogy a cigarety.
7. Máš nejaké domáce zvieratko? - Máme 6-ročného psíka - maltézáka Maxa, 2 rybky a u babky v záhrade 2 mačky.
8. Ak by si sa mohla vrátiť v čase, do akého obdobia by si sa išla pozrieť (môže ísť o nejaké storočie, ale aj o nejakú konkrétnu udalosť, na ktorú si zvedavá)? - Ak by som sa mohla vrátiť v čase a meniť udalosti, tak by som zmenila niektoré svoje rozhodnutia z minulosti. Pre zábavu by som sa kukla na nejaký kráľovský ples, vojnu alebo zapálenie čarodejnice (pravej!).
9. Robíš si v kníhách poznámky (perom, ceruzkou, zvýrazňovačom), podčiarkuješ si časti, ktoré ťa zaujali či si ich vypisuješ? - Nikdy takto hanebne nepoškodzujem svoje knihy! (pokiaľ nie sú o ekonomike)
10. Vlastnosť, ktorú si na sebe najviac ceníš. - Darom aj prekliatím by som nazvala moju ochotu pomáhať a tiež môj detailizmus 8D


Otázky od Cukrblik:

1. Táboříte v nehostinné krajině. Blíží se tma a vy musíte udržovat oheň, který vás chrání před nebezpečím, které číhá kolem. Oheň ale dohořívá – kterou knihu byste s radostí obětovali jako první? - Asi nejakú časť 50 odtieňov, dobre by toľko papiera horelo 8D
2. Můžete pozvat na kafe jednoho oblíbeného autora a položit mu jednu otázku. Koho byste pozvali a jak by zněla otázka? - J. K. Rowling, pretože milujem Harryho Pottera a spýtala by som sa, ako sa opovážila zabiť Tonksovú a Lupina, ktorých tak veľmi milujem!
3. Máte nějaké čtecí zlozvyky? - Ak ma kniha zaujme, čítam dovtedy, kým knihu nedočítam a tým dosť trpí môj spánok aj nervy 8D
4. Jaký názor máte na českou literaturu - máte nějakého oblíbeného autora? - Zatiaľ som nič od českého autora/ky nečítala, ale chystám sa na Odstíny života, ktoré už mám doma 8)
5. Originální nebo česká obálka? - Mám radšej originálne obálky, ale napr. CooBoo dokáže vytvoriť nádherné vlastné 8)
6. Podle čeho si kupujete knihy? - Už dopredu viem, čo chcem. Buď podľa recenzií alebo je to pokračovanie či silné odporúčanie od blogerských kamošiek.
7. Zakládáte knihy záložkou nebo využíváte vše, co je po ruce? - Mám viacero záložiek, ktoré využívam.
8. Máte raději samostatné knihy nebo spíše série? Jaký podle vás ideální počet dílů v knižní sérii? - Mám radšej série, pretože tak môžem s hrdinami ostať dlhšie 8) Ale často je skvelá aj 1-dielna vecička, pri ktorej potom väčšinou strašne túžim po pokračovaní, ktoré však nie je 8D Niekedy je ale počet dielov v sérii prehnaný a to je na nič. Ideálne je to pre mňa, ak je to trilógia. Ale nebránim sa ani 1-, 2-, 4-, 6- dielnym sériám. Ide hlavne o námet a tému.
9. Jaká je vaše nejoblíbenější hláška z oblíbené knihy? - "Kotě" - Bones tak oslovuje Cat v Nočných lovcoch 8P alebo čokoľvek múdre z Harryho Pottera.
10. Kterou knihu by si měl podle vás přečíst každý? - Harry Potter sériu, Romeo a Júlia, Sen noci svätojánskej, Antigona, Výnimočná, Hry o život.


Otázky od Ellie:

1. Chodíš do knižnice? - Áno, mám ju rada, no do našej mestskej si tam chodím akurát po staršie tituly, pretože skoro nič nové nemáme 8(
2. Ako máš usporiadané knihy vo svojej vlastnej knižnici (myslím, podľa žánru, spisovateľa, ...)? - Mám poličku s čisto dokončenými fantasy sériami, čisto dystópie, nedokončené série, Twilight a Verneovky, Harry Potter séria, neprečítané knihy, iné. Takže taká kombinácia žánrov a obľúbenosti.
3. Na čo najviac míňaš peniaze? - Prirodzene, že na knihy 8D
4. Ktoré vydavateľstvo máš najradšej (podľa akéhokoľvek kritéria)? - CooBoo a Fragment.
5. Máš nejaký zoznam kníh, ktoré by si chcela za život prečítať? - Za život by som chcela stihnúť Verneovky, Shakespearovky, sériu o Eragonovi a Hry o tróny. Stále vychádzajú skvelé nové knihy a tak mám v hlave a v PC taký menší zoznam, čo určite chcem mať prečítané.
6. Čo by si chcela v živote robiť? - Niečo, čo ma bude aspoň trochu baviť a nebude to zo mňa vysávať životnú energiu 8D
7. Aký je tvoj vkus? (Napíš troch hercov alebo iných známych mužov, ktorí sa ti najviac páčia.) - Tak to je veľmi obtiažne 8D Napr. Johnny Depp, Chris Evans, Ashton Kutcher, Alex Pettyfer, Robert Downey Jr., Hugh Jackman, Channing Tatum, Antonio Banderas, Jake Gyllenhaal, Zac Efron, Orlando Bloom, Ian Somerhalder, Neil Patrick Harris, James Franco... bože to nemá konca 8D Ale pre mňa nie je dôležité telo, ale dobré srdce 8)
8. Považuješ sa za optimistu alebo pesimistu? - Som nenapraviteľný pesimista 8D
9. Aký máš vkus v móde, resp. záleží ti na tom, čo si na seba dáš alebo berieš prvé, čo ráno chytíš? - Nehodím na seba "pytel od brambor" 8D Ale snažím sa, aby som vyzerala pekne a dúfam, že mám vypraté a vyžehlené veci.
10. Keby sa ti môže splniť len jedno želanie, čo by to bolo? - Aby som bola kompletne zdravá. Už nevládzem chodiť po doktoroch.


Otázky od Mati:

1. Aká je tvoja obľúbená kniha? Fakt že srdcovka? - Harry Potter a Výnimočná.
2. Obľúbený film? - Harry Potter 4, Iron-man, Hellboy, 21 Jump Street, Taxi, Zorro...
3. Pamätáš si na svoju prvú knihu? - Disney rozprávky.
4. Kedy a ako si sa naučila čítať? - V 1. ročníku na ZŠ, na Vianoce som už vedela plynulo čítať a bola som najlepšia z triedy 8)
5. Píšeš niečo vlastné? Ak áno, o čom? - Mám kopu nápadov, ale zatiaľ som ich na papier nedala.
6. Prečo si si založila blog? - Najprv som mala jeden osobno-kozmetický blog, ale v tom som sa moc nenašla, tak som si založila knižný, ako môj archív názorov 8)
7. Obľúbená farba? - bordová, fialová, čierna
8. Popíš sa piatimi slovami - výbušná, priateľská, nápomocná, občas lenivá, detailistka
9. Aké seriály pozerávaš?
How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, The Vampire Diaries, Once upon a time, Bones, Game of Thrones, Glee...
10. Aké máš ešte koníčky okrem kníh/písania? - 
Seriály, filmy, blog, tanec, party, priatelia.


Otázky od Melissy:

1. Jaký žánr čteš nejraději? - Fantasy je moje obľúbené 8)
2. Nosíš nějakou knihu stále při sobě ať už tištěnou nebo elektronickou? - Nie, to by bolo nepraktické 8D V mobile sa mi obmieňajú nejaké e-knihy a ak idem na dlhšiu cestu alebo do školy, tak si beriem knihy, ale neustále pri sebe žiadnu nemám.
3. Děláš si seznam přečtených knih - jinak než na Goodreads? - Mám zoznam aj na blogu, ale čo som prečítala, na to mám recenziu (nerátam povinné čítanie).
4. Děláš si seznam knih které si chceš přečíst? - 
Stále vychádzajú skvelé nové knihy a tak mám v hlave a v PC taký menší zoznam, čo určite chcem mať prečítané.
5. Chodíš do knihovny? - Áno, mám ju rada, no do našej mestskej si tam chodím akurát po staršie tituly, pretože skoro nič nové nemáme 8(

6. Kolik máš ve své domácí knihovně nepřečtených knih? - Momentálne 20 kníh.
7. Máš svůj oblíbený čas na čtení? - Večer v posteli.
8. Tvůj oblíbený autor od kterého si nenecháš ujít žádnou knihu? - Mám viac obľúbených autorov, ale nečítam od každého úplne všetko.
9. Je nějaká kniha kterou jsi už četla x-krát? A koliktrát to je? - Harry Potter sériu, každý diel zhruba tak 8-krát a Twilight sériu asi 3-krát. Potom už tak po 2-krát niektoré kúsky.
10. Čteš i klasiku? Jestli ano je to povinná četba nebo tě to baví? - Mám rada Verneho a Shakespeara, od tých si plánujem prečítať ešte čo najviac kníh. Povinné čítanie na škole som mala celkom rada.Otázky od Timi:

1. Ako dlho bloguješ? - 2 roky, no tento knižný blog mám 1 a pol roka.
2. Ako trváviš svoj voľný čas? - Čítaním, pozeraním filmov a seriálov či chodením von s priateľmi.
3. Prečo si sa rozhodla založiť blog? - Pôvodne mal slúžiť len ako archív mojich názorov, ani som si nijako nezvyšovala návštevnosť. Potom začali chodiť prví GFC a prvé komentáre a mňa to posunulo ďalej 8)
4. Aká bola tvoja prvá prečítaná kniha? - Disneyovky.
5. Aká je tvoja obľúbená autorka? Prečo? - Patrí tam napr. J. K. Rowling, Kristin Cashore a Kerstin Gier, ktorých knihy milujem 8)
6. Chcela by si vydať vlastnú knihu? Ak áno, akú? - To by som rozhodne chcela, ale na to by som musela začať niečo písať 8D
7. Čo máš najradšej, reálnu alebo elektronickú knihu? - Skôr pevnú knihu do ruky, to sa lepšie číta a aj vyzerá, ale nebránim sa e-knihám, už som niekoľko takouto formou prečítala.
8. Akú knihu si chceš už dlho prečítať, ale nevieš si ju zohnať? - Everblue - je to o morských pannách, no nie je to preložené, tak zatiaľ to mám len uložené vo wishliste ako otáznikovú knihu, pravdepodobne ju budem čítať v origináli.
9. Ktorú postavu absolútne nemôžeš, najradšej by si ju/ho zabila? - Bella z Twilight-u a Anastasia z 50 odtieňov mi často prišli blbé a mala som chuť roztrhať ich.
10. Ktorú postavu máš najradšej a rada by si sa s ňou/s ním stretla? - Bones z Nočných lovcov, Dimitri z Upírskej akadémie, Bellatrix z Harryho Pottera a iné 8)


Otázky od Zuzany:

1. Prečo si si chcel/a vytvoriť blog? - Pôvodne mal slúžiť len ako archív mojich názorov, ani som si nijako nezvyšovala návštevnosť. Potom začali chodiť prví GFC a prvé komentáre a mňa to posunulo ďalej 8)
2. Návštevuješ knižnicu? - 
Áno, mám ju rada, no do našej mestskej si tam chodím akurát po staršie tituly, pretože skoro nič nové nemáme 8(
3. Akú knihu aktuálne čítaš?
- Dokončujem knihu Reset a potom pôjdem na knihu Počátek, obe sú RC.
4. Ktorú zo sfilmovaných sérií máš najradšej? - Harry Potter a Hry o život.
5. Čo obsahuje tvoja taška? - Peňaženku, kľúče, mobil, vreckovky, zrkadielko, malý hrebeň, balzam na pery... ale kabelku si vždy vykladám a naložím odznova, keď idem preč.
6. Najobľúbenejšia knižná séria? - Harry Potter, Paranormálovia, Mariotovi dediči, Drahokamy, Hex Hall...
7. Máš nejaké domáce zvieratá? - 
Máme 6-ročného psíka - maltézáka Maxa, 2 rybky a u babky v záhrade 2 mačky.
8. Koľko už bloguješ? - 
2 roky, no tento knižný blog mám 1 a pol roka.
9. Ktorým záľubám sa ešte venuješ okrem blogovania? - 
Seriály, filmy, blog, tanec, party, priatelia.
10. Koľko kníh sa nachádza v tvojej knihovničke? (Stačí odhad) - 92 kníh, ak som to správne porátala 8D
Ako môžete vidieť, niektoré otázky sa opakovali, tak to som len skopírovala. Dúfam, že ste sa o mne dozvedeli niečo zaujímavé 8) Ďakujem za nominácie.


Kto má chuť, budem rada, ak mi odpovie na otázky do komentárov, rada sa dozviem niečo zaujímavé o čitateľoch tohto blogu 8)

1. Stalo sa ti už, že za jeden týždeň si schopná prečítať 2-3 knihy, ale na druhý týždeň sa ti nechce otvoriť ani jednu? Prečo?
2. Stalo sa ti už, že si si rozčítala nejakú knihu, no vrátila si sa k nej až po mesiaci? Prečo?
3. Máš radšej, keď sú v knihách nadprirodzené príšery zlé alebo dobré?
4. Ak sa ti nejaká kniha až tak veľmi nepáči, dočítaš ju za každú cenu alebo sa na to vykašleš?
5. Aký máš vzťah k milostným trojuholníkom v knihách?
6. Chcela by si mať za partnera nejakého knižného hrdinu? Vieš si predstaviť, že by ti niekto skutočne sadol aj do reálneho života a nielen do fantázií a do kníh? Ak áno, kto?
7. Ak chceš nejakú knihu, kúpiš si ju okamžite bezohľadu na cenu alebo počkáš, kým bude zlacnená?
8. Na mieste ktorej knižnej hrdinky by si sa rada ocitla?
9. Ak by si teraz zistila, že si súčasťou magického sveta a máš aj nadprirodzené schopnosti, čo by si robila?
10. Čím ti prispel tvoj blog (ak máš) do osobného života? Pomohol ti nájsť seba samú, pridal ti sebavedomie a odvahu alebo iné veci?


E_V_E

16 komentárov:

 1. Teda to je hodně nominací ale super odpovědi :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to teda hej, trvalo mi 3 hodiny, kým som to spísala 8D

   Odstrániť
 2. Melissa moja reč :D btw chcelo sa mi spraviť tie tvoje otázky :D
  1. Stalo sa ti už, že za jeden týždeň si schopná prečítať 2-3 knihy, ale na druhý týždeň sa ti nechce otvoriť ani jednu? Prečo? - Určite stalo, no väčšinou to bolo kvôli tomu, že som mala čítania už plné zuby, ale to sa stáva málokedy, haha :D
  2. Stalo sa ti už, že si si rozčítala nejakú knihu, no vrátila si sa k nej až po mesiaci? Prečo? - Stalo.. buď bola veľmi nudná, alebo som si kúpila/dostala ešte lepšiu a tak som sa na ňu tešila, že som to nevydržala.
  3. Máš radšej, keď sú v knihách nadprirodzené príšery zlé alebo dobré? - Podľa toho v akej knihe. Tých dobrých mám rada v podobe dievčat, napríklad víly alebo také niečo. Tie zlé mám rada v podobe rytierov alebo zlých kráľovstiev.
  4. Ak sa ti nejaká kniha až tak veľmi nepáči, dočítaš ju za každú cenu alebo sa na to vykašleš? Vykašlem sa a podarujem ju niekomu :D
  5. Aký máš vzťah k milostným trojuholníkom v knihách? Je to ich vec :)
  6. Chcela by si mať za partnera nejakého knižného hrdinu? Vieš si predstaviť, že by ti niekto skutočne sadol aj do reálneho života a nielen do fantázií a do kníh? Ak áno, kto? - Jasné, že áno. Bolo by ich veľa, napríklad Michael z knihy Darcovia, alebo z Hier o život.
  7. Ak chceš nejakú knihu, kúpiš si ju okamžite bezohľadu na cenu alebo počkáš, kým bude zlacnená? V dnešnej dobe mi je každý cent dobrý, rada si počkám na zľavu.
  8. Na mieste ktorej knižnej hrdinky by si sa rada ocitla? Viem, že to je čudné, ale chcela by som byť Katniss z Hunger Games. Samozrejme s jej úžasnými schopnosťami, inak by som nemala šancu prežiť :D
  9. Ak by si teraz zistila, že si súčasťou magického sveta a máš aj nadprirodzené schopnosti, čo by si robila? Užívala si ich naplno a používala by som ich v dobrom na svoju rodinu :)
  10. Čím ti prispel tvoj blog (ak máš) do osobného života? Pomohol ti nájsť seba samú, pridal ti sebavedomie a odvahu alebo iné veci? Pridal mi odvahu povedať, čo cítim, som viac otvorenejšia a v rozhovoroch náchádzam konečne viac tém.
  Ďakujem pekne ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, ďakujem 8)
   Katniss je skvelá, ale asi by som nechcela žiť jej život a vkuse sa strachovať o rodinu a život, to je dosť nervov na jednu mladú babu 8D

   Odstrániť
 3. Veľa zdravotných problémov? :D Tak to sme sa potom našli. Tiež robím pokladníčku! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Si píš 8D mi trvá 5 minút kým všetko lekárom vymenujem 8D

   Odstrániť
  2. Tak ja som bola minule na tej body výstave v BA so školou a pýtala som sa niečo tej ženskej, čo nás tadiaľ sprevádzala. Chodí na vysokú a študuje medicínu či čo :D ale odpovedať mi nevedela - tuším ani nevedela, o čom trepem.

   Odstrániť
  3. 8D tak to je už horší prípad 8D

   Odstrániť
 4. 1. Stalo sa ti už, že za jeden týždeň si schopná prečítať 2-3 knihy, ale na druhý týždeň sa ti nechce otvoriť ani jednu? Prečo?

  Takto rýchlo nie. Nie nie. Je to skôr dosť nepredvídateľné a niekedy sa viem bez knihy zaobísť skoro trištvrte roka. Dokážem si nájsť iné aktivity (snaha neprepadať z matiky je jedným z mnohích druhov aktivít..). Ale už sa mi dlho nestalo, že by som nečítala dlhšie ako mesiac. Teraz to skôr ide ako na bežiacom páse a mne je to ľúto lebo mám poslednú dobu šťastie na skvostné kusy - nestíham o nich písať a keď už napíšem názor tak tá kniha mi vŕta v gebuli dlho. Ale teraz jednoducho neviem ktorej dať prednosť. Je ich veľa a neviem, ktorá je lepšia. Práve kvôli tomuto by som uvítala ten polrok čo po knihe nesiaham. Ale neprichádza. Ani omylom. x)

  2. Stalo sa ti už, že si si rozčítala nejakú knihu, no vrátila si sa k nej až po mesiaci? Prečo?

  No nestávalo sa to. Vôbec. Bola som schopná v jedenástich dočítať aj román o dejinách filozofie a čo na tom, že som nechápala. Proste som bola príliš tvrdohlavá a hrdá. Chcela som prečítať všetko čo sa mi dostane do ruky. Ale posledný rok sa mením na moju matku - už nemíňam čas na knihu, ktorá ma štve. Idem rovno k inej, lepšej. A že ma to stojí kopec sebazaprenia. Je to boj. Ja proste mám nutkanie dočítať všetko nech to stojí čo to stojí. A potom sa vytešujem, že tú knihu zadupem pod zem. Už aj tohto zlozvyku sa však vzdávam v prospech lepších titulov.

  3. Máš radšej, keď sú v knihách nadprirodzené príšery zlé alebo dobré?

  Zlé. Nech je všetko hnusné, nespravodlivé, cynické a mŕtve. A keď je to dobre podané som skutočne uchvátená.
  Čo však neznamená, že ma niekedy nedokážu skutočne úprimne potešiť šťastné konce. :D

  4. Ak sa ti nejaká kniha až tak veľmi nepáči, dočítaš ju za každú cenu alebo sa na to vykašleš?

  Kniha ma musí vyslovene srať nezaujímavosťou a tuposťou aby som ju odložila. A takú "vykostenú" knihu zažívam len zriedkakedy (vtedy to fakt stojí za to. Vtedy mám chuť zobrať tie zápalky a skončiť to)

  5. Aký máš vzťah k milostným trojuholníkom v knihách?
  Mňa akákoľvek romatika, ktorá vyznieva zbytočne a nútene otravuje. Vlastne...sa bez tej lásky pokojne zaobídem a keď už tam je a je dobre podaná beriem to ako bonus. Našťastie si vyberám dobré knihy, a mám pocit, že taký ten trojuholník som nestretla - ak áno na 98 percent ma štval.

  6. Chcela by si mať za partnera nejakého knižného hrdinu? Vieš si predstaviť, že by ti niekto skutočne sadol aj do reálneho života a nielen do fantázií a do kníh? Ak áno, kto?

  No nie. :D Každému by po čase začalo riadne hrabať. To by nešlo.


  7. Ak chceš nejakú knihu, kúpiš si ju okamžite bezohľadu na cenu alebo počkáš, kým bude zlacnená?
  Okamžite a je mi jedno čo to stojí. Ak na mňa silno zapôsobí neodvážim sa ignorovať to volanie dlhšie ako deň. x)


  8. Na mieste ktorej knižnej hrdinky by si sa rada ocitla?
  Húú, tej onej z Divergencie, Beatrice, či? Ja by som si hneď vedela vychutnať tú tyraniu tam a nekonečne ma fascinuje ten skvelý a zle využitý nápad frakcií. :D A nech ma dajú do Informovanosti.
  Potom by som rada skúsila byť v knihe Denník zlého psa. Ako pes samozrejme. x)

  9. Ak by si teraz zistila, že si súčasťou magického sveta a máš aj nadprirodzené schopnosti, čo by si robila?

  PANIKA! POMOC! Ááá! by som si tresla hlavu o stenu a následne sa zmierovala so situáciou. Tiež by som sa pýtala kde je moja mama a či o tom vie..

  10. Čím ti prispel tvoj blog (ak máš) do osobného života? Pomohol ti nájsť seba samú, pridal ti sebavedomie a odvahu alebo iné veci?

  Hmm. Poskytol mi nejakú tú istejšiu pôdu pod nohami. A zašíváreň. A je to lacnejšie ako sedenia u psychologičky, kde by som sa určite tak nevylievala zo svojich zážitkov a pocitov. :D

  A ešte mne to nedá...92 kníh? Ty to rátaš?! xD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teraz som to porátala, veď mám knižnicu hneď vedľa seba 8D

   Odstrániť
 5. 1. Počíta sa aj 1? Lebo 2-3 by som nezvládla. :D Ale hej, potom už sa mi nechcelo kvôli lenivosti. :D
  2. Samozrejme! Kvôli knihe Pod vražednou oblohou som mala celý mesiac pocit viny. :D Som totiž závislá aj na iných veciach nie len na knihách. :D
  3. Asi zlé. ALE musia aj dobre vyzerať. :D
  4. Vykašlem sa. :D
  5. Ako ktoré. Ja potrebujem hlavne rozumné postavy.
  6. Nikto konkrétny ma tak narýchlo nenapadne, ale niekto milý, vtipný a dobrosrdečný... Proste taký, ktorý mi v knihách lezie na nervy. :D
  7. Som dosť majetnícky človek a keď nemám dosť peňazí na knihu, je so mnou problém. :D Ale ak áno, kupujem hneď! :D
  8. Asi Hermony z HP. Takú hlavu akú má ona by som potrebovala (hlavne že na to čo ma baví nezabudnem). :D
  9. Nevedela by som, či sa mám skákať radosťou alebo sa báť. :P
  10. Blog nemám (nemám odvahu si ho založiť) ale ak by som mala, a bol by uspešný tak pravdepodobne áno, ale nie som si istá. :D
  Dobré otázky a super blog. Ďakujem ^.^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak rada čítaš a píšeš, tak neváhaj s blogom, stačí keď si ho založíš len pre seba a potom to bude aj niekto čítať, ja som takto začínala, nič som neočakávala a proste sa to potom nejako rozrástlo 8)
   ďakujem

   Odstrániť
 6. Ďakujem za odpovede :) Zisťujem, že máme dosť spoločných vecí. Aj ja mám maďarskú národnosť, milujem zimu, tiež sa ľahko nahnevám (ale potom aj rýchlo vychladnem) a tú pamäť ani nespomínaj, ja si ešte tváre aj nejako zapamätám, ale pri menách nemám šancu :D

  a tu sú odpovede na tvoje otázky:
  1. Stalo sa ti už, že za jeden týždeň si schopná prečítať 2-3 knihy, ale na druhý týždeň sa ti nechce otvoriť ani jednu? Prečo?
  Nestalo sa. Ešte som nemala taký stav, že by sa mi týždeň nechcelo otvoriť knihu. Nečítam len vtedy, keď som naozaj unavená a nevládzem držať oči otvorené. Ináč za týždeň takmer vždy prečítam 3-4 knihy a najdlhší čas, čo som nečítala boli asi 3 dni.

  2. Stalo sa ti už, že si si rozčítala nejakú knihu, no vrátila si sa k nej až po mesiaci? Prečo?
  Stalo a viackrát. Ja si myslím, že na každú knihu musí mať človek tú správnu náladu. Stáva sa, že nejakú knihu rozčítam, nebaví ma, odložím ju, prečítam si nejaké iné knihy, potom sa vrátim k tej rozčítanej a zrazu ma nesmierne baví. Prisudzujem to práve tomu, že vtedy bol správny čas, aby som ju čítala. (samozrejme sú aj vyslovene zlé knihy a potom je jedno, kedy ju čítam, aj tak sa mi nebude páčiť)

  3. Máš radšej, keď sú v knihách nadprirodzené príšery zlé alebo dobré?
  Vo všeobecnosti mám rada záporákov- prirodzených aj nadprirodzených. Ale musia mať zaujímavý a výnimočný charakter.

  4. Ak sa ti nejaká kniha až tak veľmi nepáči, dočítaš ju za každú cenu alebo sa na to vykašleš?
  Väčšinou už knihu dočítam, aby som si na ňu utvorila celkový názor a neposudzovala ju len z polovice.

  5. Aký máš vzťah k milostným trojuholníkom v knihách?
  Skôr negatívny. Len výnimočne sa nájdu naozaj dobre napísané milostné trojuholníky.

  6. Chcela by si mať za partnera nejakého knižného hrdinu? Vieš si predstaviť, že by ti niekto skutočne sadol aj do reálneho života a nielen do fantázií a do kníh? Ak áno, kto?
  Fantóm Erik z knihy Fantóm opery. Toho jediného by som si vedela po svojom boku predstaviť. Ja viem, že je mnoho úžasných a dokonalých knižných hrdinov, ale Erikovi nesiahajú ani po päty. Neprežili to, čo on, nemajú v sebe toľko bolesti, sú vedľa neho úplne plochí.

  7. Ak chceš nejakú knihu, kúpiš si ju okamžite bezohľadu na cenu alebo počkáš, kým bude zlacnená?
  Kedy ako. Buď si ju pridám na wishlist a potom si ju vyprosím na Vianoce alebo na nejaký sviatok. No ak ju fakt veľmi, veľmi, veľmi chcem, tak sa najprv poobzerám po najnižšej cene (alebo po bazároch) a kúpim si ju.

  8. Na mieste ktorej knižnej hrdinky by si sa rada ocitla?
  Cristina (opäť z knihy Fantóm opery). Raoula by som poslala do riti a žila by som šťastne až do smrti s fantómom Erikom.

  9. Ak by si teraz zistila, že si súčasťou magického sveta a máš aj nadprirodzené schopnosti, čo by si robila?
  Podľa toho, aká magická schopnosť by to bola. Rozhodne by som ten magický svet preskúmala, ale potom by som zostala v tomto svojom starom živote. A určite by som nerobila nič také, že by som všetko opustila, lebo mám magický svet zachrániť a čojaviem čo ešte. Nie som samaritánka ani superhrdinka a nezahodím všetko, čo mám.

  10. Čím ti prispel tvoj blog (ak máš) do osobného života? Pomohol ti nájsť seba samú, pridal ti sebavedomie a odvahu alebo iné veci?
  Som akási organizovanejšia. A je to koníček, ktorý zbožňujem, takže ma robí šťastnejšou a spokojnejšou. A praktizujem slovenčinu. Lebo tak ako ty, mám aj ja maďarskú národnosť a som obklopená maďarsky hovoriacimi ľuďmi, aj ja sama sa rozprávam viac po maďarsky ako po slovensky. Slovenčinu používam väčšinou len v škole (aj to len raz týždenne, keďže chodím externe), takže som rada, že ju môžem používať aspoň na blogu, lebo ja mám tento jazyk veľmi rada.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z teba by som ani nevycítila, že máš tak blízko k maďarčine 8D ja väčšinou hovorím po slovensky alebo potom miešane. Sestra má taký blbý zvyk povedať polku vety po maďarsky a polku po slovensky, lebo ju v tej chvíli správne slová nenapadnú 8D

   Odstrániť
 7. 8x? To se vážně omlouvám :)

  To já jsem ráda, že tak moc zdravotně problémy nemám. To ti nepřeji. Taky jsem si je jedno období kousala :D Už od 16? To ti fakt nezávidím. A to si stěžuji na svoje vlasy .. Já taky neumím moc vařit :D Když jsem byla malá, tak jsem se skoro pořád vztekala .. naštěstí už to přešlo. Maďarskou? Tý jo :D To se jen tak nevidí. Vím, že je to celkem kousek od nás, ale i tak mi připadá jako by bylo úplně na druhým konci světa :D Dvojky jsou hezký. Já mám ráda 4 a pak i 46, 16 .. :P Já mám radši podzim. Častěji jsem teda nemocná v zimě :D Školní pokladník, jo ? :D Já jsem na tom s tou pamětí podobně. Mám ji dobrou, ale musím si to chtít zapamatovat .. nejlíp mi to jde ve stresu :D

  1. V rodným? To máš u mě hvězdičku ;)
  2. V tom tě chápu. Taky se toho někdy bojím.
  3. :D Harryho mám moc ráda. Takové moje dětsví :D Vyjímečnou jsem zatím nečetla, ale mohla bych no :D
  4. Tak to už je vážně trapný :D Další kterou neznám ..
  5. CO že jsem to říkala před chvílí? :D Antigonu si musím přečíst :))
  6. S tou Evie - Eve si to trefila :D Hezká odpověď. Tohle byla vážně jedna z těžších :)
  7. Seriály, filmy, tanec, party, přátelé .. přidej k tomu ještě Aj a jsme na tom stejně :D
  8. Dík za inspiraci :D (zaručený způsob doporučení) :D Asi čtyři neznám, jinak zbytek sleduji :D
  9. Tak to jsem si myslela, že bude častá odpověď :D
  10. Bingo! To je hrozný ..

  (+ nádherný článek. Nejdřív jsem chtěla okomentovat každou větu, ale pak jsem pomyslela na chudinku Eve, která to bude číst a zbytek, který by chtěl ještě komentovat :D)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa len tesim dlhym odpovediam 8D
   Nevadi mi 8 krat, rada odpovedam na otazky, mozem sa potom zamyslat 8D

   Odstrániť