pondelok 5. novembra 2012

Drahokamy #1 - Rudá jako rubín

BOOK


Originál: Edelstein trilogie #1 - Rubinrot
Autor: Kerstin Gier
Vydavateľstvo: CooBoo, 2012
Čítané v jazyku: CZ

Hl. postavy: Gwendolyn
Vedl. postavy: Gideon, Charlotte, teta Glenda, lady Arista, Lucy, Paul, Grace, Leslie, teta Maddy, Nick, Caroline, pan George, doktor White
Hl. záporáci: hrabě Saint Germain

Žáner?
YA, fantasy - cestovanie časom, nadprirodzené schopnosti

Obálka?
Vkusná a zaujímavá.

Strany?
329 strán deja

Filmové spracovanie?
Všetky 3 knihy sú na plátne pod jedným filmom - Rubinrot.

Má pokračovanie?
Áno, ďalšie knihy nesú názvy Modrá jako safír #2 a Zelená jako smaragd #3.

O čo ide?
16-ročná Gwendolyn žije v rodine, kde sa čas od času vyskytuje u ženských potomkov gén X, ktorého nositelky cestujú časom! Deje sa to väčšinou nekontrolovateľne, no na to slúži chromatograf tajného spolku Strážcov, ktorí sa o správny priebeh transportov starajú. Gwendolynina rodina je zvláštna. Rozumie si iba s matkou, súrodencami a 1 tetou, pretože všetko sa točí okolo jej sesternice Charlotte, ktorá mala tento gén podľa výpočtov zdediť. Aké je však prekvapenie, keď sa prenášať v čase začne Gwendolyn! Začína sa rad problémov, ktoré vytrhnú hl. hrdinku z pokojného života a zavedú ju do víru cestovania v čase, problémov niekoho iného a ešte aj k sexi chlapcovi, od ktorého nemôže odrthnúť oči a v ktorého rodine sa takisto prenáša teto gén, ale u mužského pohlavia. Ako sa Gwendolyn vysporiada s novým životom, ktorý pre ňu zariadil niekto iný?

Humor?
Tie vtipné hlášky tam! 8D Hlavne medzi Gwendolyn, jej naj kamoškou Leslie a okúzľujúcim Gideonom.

Nuda?
Nie! Vždy sa tam niečo zaujímavé dialo.

Láska?
Gwendolyn sa najprv vzpiera, ale potom úplne podľahne kúzlu šarmantného partnera na cestovanie časom - Gideona.

Akcia?
Boje, šermovanie, výpady do minulosti, zbrane...

Napätie?
Veľmi pekne gradované pri rôznych situáciách, no vkusne hodený humor na odľahčenie.

Smrť?
Áno.

Koniec?
Neuveriteľne nečakaný!

Čo som čakala?
Príjemnú oddychovku o cestovaní časom.

Čo som dostala?
Úplný opak! V knihe sa neustále niečo dialo a stále som musela rozmýšľať buď nad dejepisom (asi si ho musím zopakovať) alebo nad genetickým príbuzenstvom (niektoré veci som si musela prečítať aj 2 krát a stalo sa, že som 10 minút iba rozmýšľala, že čo znamenajú predchádzajúce vety) alebo nad štruktúrou vývoja chémie medzi ústrednou dvojicou či nad humornými scénkami a sarkazmom! A toto všetko ma úplne uchvátilo! Kniha je napísaná úžasne, hneď ma chytila, vtiahla ma, príbeh je naozaj krásne až chaoticky vysvetlený 8D Všetky tie zákony cestovania časom a Gwendolynina nevedomosť mi spôsobovali šoky! Čo všetko sa z tejto knihy dozvedáme aj z dejepisu, sa dá nazvať krásnym pasívnym učením.
Hl. postava je super teenegeerka so skvelým humorom, dosť nezvyčajným životom a po 1. presunutí v čase aj s dosť veľkými novými problémami! Jej charakter je však skvelý! Na nič sa nehrá, nič nepredstiera, žije svoj život ako najlepšie vie a nemá žiadne zlé stránky, ktoré by vám liezli na nervy.
A čo náš druhý cestovateľ v čase - Gideon? 8____)   8P   8*) ...to si už určite predstavíte samy 8D
Ostatné charaktery takisto nezaostávajú a sú vykreslené krásne detailne a že tam tých postáv je dosť! Niekedy som si nevedela v rýchlosti vybaviť kto je kto.
Bolo tam veľa informácií, veľa pravidiel, veľa prepletaní a skutočností až mi niekedy príbeh pomotal hlavu, ale rozhodne som sa veľa usmievala, rehotala, otvárala ústa dokorán a od knihy som sa neodtrhla! Takéto pocity hľadám pri čítaní knižiek!
Čítanie je jeden veľký zážitok! Určite nebudete ľutovať prečítanie tejto knihy. Vrelo odporúčam.


100 ľudí, 100 chutí...
ale u mňa... 5 z 5 hviezdičiekE_V_E   

16 komentárov:

 1. A takto to vyzerá, keď viem o knihe len veľmi málo a zrazu sa zahltím informáciami :D Myslela som si, že ona v tej minulosti proste je a nie že cestuje časom :D áno áno idem si ju už prečítať (o tri dni) navnadila si ma =)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 8D oni chodia sem a tam do minulosti a späť 8D
   Určite si ju prečítaj 8P

   Odstrániť
 2. Ach bože, tato kniha byla neskutečně skvělá... Akorát jsem se zastavila nasd tou smrtí, protože už si vážně nepamatuju, jestli tam někdo zásadní umřelll :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nikto zásadný 8D nezásadní jedinci=nepriatelia 8D

   Odstrániť
 3. tak tým padom sa ti bude pacit aj nocny cirkus :) ;) odporucam :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. O tej knihe veľa neviem, ale keď na ňu narazím, určite ťa poslúchnem 8)

   Odstrániť
 4. Úžasná kniha, prečítala som ju za jeden večer a toľko som sa na nej smiala. Autorka má taký príjemný humor, už sa fakt neviem dočkať dvojky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ju tiež veľmi rýchlo prečítala 8)
   Ten humor je naozaj skvelý, trochu mi pripomína Sophie z Hex Hall, strašne sympatická mi bola Gwendolyn 8)

   Odstrániť
  2. Sophie, vážne? To by mi asi ani nenapadlo :D Mne ju vôbec nepripomínala. Gwendolyn sa mi zdala super a ten koniec bolo... nečakaný. myslela som, že ju Gideon nemá príliš v láske a potom jej zrazu vraví, že je krásna a bozkáva ju? S otvorenou hubou som na to kukala a čakala ďalšiu kapitolu, ktorá tam samozrejme nebola

   Odstrániť
  3. Mne ju pripomínala skôr pocitovo pre mňa...že si ma obidve rovnako získali a hneď 8)
   no ten koniec, ach, mala som otvorené ústa, že aký epilóg a kde pokračovanie...! 8D toto bol teda nenormálne useknutý koniec 8D

   Odstrániť
 5. U této knihy pořád váhám...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tuto knihu bych si strašně chtěla přečíst, ale u nás v knihovně není a kupovat si ji nechci.. Máš krásnou recenzi.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. A DOSŤ! *Tresne kostnatou pesťou do stola až ju zabolia kosti a potkan poskočí* Hneď zajtra si vypýtam od matky povolenie objednať si ju (zúfalé ale takto to funguje) aj s posledným dielom.

  Martinus ju konečne má!
  Ííííhááá! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja neviem na čo čakáš ešte 8D ako e-book ti poslať môžem, ale na živo je určo lepšia 8P

   Odstrániť