On my wishlist #4


Sobotné meme z Book Chick City. Cieľom je uverejnit knihy, ktoré by sme si chceli prečítať alebo mať na poličke doma. Či už to budú knihy staršie, novinky alebo tie, ktoré ešte len vyjdú.

Tohto meme sa zúčastňujem štvrtý krát.

Pre dnešné meme som vybrala mnou strašne chcenú knihu: ŠkaredíNázov: Škaredí
Autor: Scott Westerfeld

Anotácia: Každý môže byť oslnivo krásny. Veď čo je na tom zlé? Tally bude mať čoskoro šestnásť a už sa nemôže dočkať, kedy bude krásna. V jej svete znamenajú šestnáste narodeniny operáciu, ktorá človeka zmení z odpudivo škaredého na dych vyrážajúco krásnu bytosť a katapultuje ho do raja špičkových technológií, kde je jeho jedinou prácou nikdy nekončiaca zábava. Ešte niekoľko týždňov a... Lenže Tallyina kamarátka Shay si nie je celkom istá, či chce byť krásna. Keď utečie na utajené miesto zvané Dym, Tally spozná odvrátenú stránku sveta krásnych. Úrady ju postavia pred najhoršiu voľbu, akú si dokáže predstaviť: buď kamarátku nájde a privedie ju späť, alebo nikdy nebude krásna. Rozhodnutie, ktoré urobí, jej navždy zmení život.

Prečo táto kniha?
Nová dystópia s nezvyčajným námetom. Už dlho po nej túžim, len som nemala dosť financií na kúpu 8D Páči sa mi tá perspektíva, že ľudia sú krásny. Určite krása človeka nespočíva v tej povrchnej vonkajšej, ale práve preto som zvedavá ako si tento námet autorka podala. Kniha má aj už aj druhý diel.


E_V_E   

Komentáre

 1. Wow, vaše obálka je zvláštní, ale svým způsobem se mi nehorázně líbí.^^ Má to nápad, má to styl...
  Jinak si tuhle knihu taky plánuju pořídit...^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tá obálka je fascinujúca podľa mňa 8) proste má grády 8D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára