Zlodejka duší (#2): Nikto nie je bez viny

BOOK


Originál: Supernaturally (#2)
Autor: Kiersten White
Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2012
Čítané v jazyku: SK

Hl. postavy: Evie
Vedl. postavy: Lend, Jack, Raquel, David, Vivian, Arianna, Carlee
Hl. záporáci: Reth, Fehl, rôzne nadprirodzené príšery

Žáner?
fantasy - nadprirodzené schopnosti, bytosti - upíri, vlkolaci, víly, iné

Obálka?
Veľmi pekná, ukazuje hlavnú hrdinku v istej časti knihy.

Strany?
338 strán deja + venovanie, obsah a poďakovanie

Filmové spracovanie?
Nie.

Má pokračovanie?
Áno - záverečná časť trilógie s názvom Endless (#3).

O čo ide?
Evie konečne vedie normálny život, po ktorom vždy túžila. Prekvapí ju však zistenie, že byť obyčajná môže byť dosť nudné. Práve v okamihu, keď zatúži po starých dňoch v Medzinárodnej agentúre na kontrolovanie nadprirodzených bytostí, dostane šancu opäť pre ňu pracovať. V zúfalej túžbe odpočinúť si od neustálej normálnosti s tým súhlasí. Keď však jednu katastrofálnu misiu strieda ďalšia, začína rozmýšľať, či to bolo správne rozhodnutie. A keď sa objaví jej bývalý priateľ z Ríše víl - Reth a prezradí jej informácie o jej minulosti, Evie zistí, že sa schyľuje k boju medzi dvormi víl, ktorý by mohol vyústiť do chaosu celého nadprirodzeného sveta. A spornou víťaznou trofejou je ona sama...


Humor?
Evie má zase tie svoje dobré hlášky, ktoré ma vždy rozosmejú 8D Ale mám pocit, že v tomto dieli ich bolo menej ako v 1., napriek tomu dostatok na to, aby som sa zabávala 8D

Nuda?
Trochu ma prekvapilo, že na začiatku tam nebolo toľko zaujímavého ako v druhej polovici knihy. Zoznamovali sme sa s Evie-iným novým životom a bolo tam aj pomenej akcie, ale potom to nabralo omnoho lepší smer 8)

Láska?
Evie a Lend sú beznádejne zamilovaní, ale netrávia spolu toľko času, lebo Lend chodí na vysokú školu! 8D Predstavte si to - chlapec, ktorý je vodnou bytosťou a mení podoby, nechal svoje dievča na starosť svojmu ľudskému otcovi a išiel študovať VŠ! Toto som od autorky fakt nečakala 8D Ale samozrejme, hrdina sa v ňom nezaprel 8)

Akcia?
Hlavne v 2. polovici knihy, keď Evie začne pracovať pre MAKNAB.

Napätie?
Najväčšie bolo na konci, keď Evie o sebe konečne zistí pravdu.

Smrť?
Áno.

Koniec?
Úžasný! Koniec priniesol naozaj skvelé rozuzlenie a bola som veľmi prekvapená, že je vlastne ako-tak uzavretý! Takže v 3. dieli série čakám zase tú staro-novú zápletku, ktorá sa po častiach vyjasňuje 8)

Čo som čakala?
Veľmi som sa tešila na humor mojej drahej menovkyne - Evelyn 8)

Čo som dostala?
Postavy si zachovali svoj skvelý charakter:
Evie srší humorom tak ako predtým a naozaj som sa nasmiala na tých jej komentoch 8D
Lend bol v knihe trochu pomenej, ale svoj šarm nezaprel.
Rodičovský dozor: Raquel a David si svoju úlohu taktiež plnili a pesimistická upírka Arianna tiež dodala knihe šmrnc.
Úplne nová postava - Jack, človek vychovaný vílami, svojimi hláškami dosť konkuroval Evie 8D Bol úžasný, taký truľo - smiešny, zábavný mladší brat. Robil Evie spoločnosť skoro v každej kapitole.
No a hlavní zloduchovia - víly - boli hnusne odporné ako v predchádzajúcej knihe. Tá ich brutálna zlá stránka sa mi už aj začína páčiť, lebo to dodáva knihe naozaj skvelú atmosféru a zápletku.
Na úvod sa iba zoznamujeme s novým životom Evie, ktorý bol v niektorých pasážach knihy (ako sama priznala) nudný. Potom sa to však začalo zlepšovať a s prvou úlohou pre MAKNAB to začalo mať grády. Bolo to vlastne o kope problémov, ktoré mala Evie 8D Vždy sa tam niečo nové udialo, čo ju len utvrdilo v tom, že jej život ide stále dolu kopcom. Autorka sa s ňou nemaznala, ale ten jej humor a tiež Jack vylepšili aj najpesimistickejšie okamihy. Kniha je možno iba o málinko horšia ako 1. diel, no naozaj skvelá a mne sa veľmi lúbila, čítanie som si užívala a už dávno som si obľúbila mladú blonďavú, ružovou farbou posadnutú, nadprirodzenú hrdinku, ktorá všetkým nakopáva tie ich nadprirodzené zadky 8P


100 ľudí, 100 chutí...
ale u mňa... 4.5 z 5 hviezdičiek


E_V_E   

Komentáre