On my wishlist #25Sobotné meme z Book Chick City. Cieľom je uverejnit knihy, ktoré by sme si chceli prečítať alebo mať na poličke doma. Či už to budú knihy staršie, novinky alebo tie, ktoré ešte len vyjdú.


Pre dnešné meme som vybrala mnou strašne chcenú knihu: Cinder
Názov: Měsíční kroniky #1 - Cinder
Autor: Marissa Meyer

Anotácia: 16tiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet...

Prečo táto kniha?
Roboti, budúcnosť, Popoluška... táto kniha vyzerá veľmi dobre a veľmi zaujímavo, mohla by sa mi páčiť, raz si ju prečítam 8)


E_V_E   

Komentáre

 1. Taky bych si jí chtěla přečíst, vypadá opravdu dobře :)) kamarádka jí četla a prý byla skvělá, doporučuje ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Po této knížce také pokukuji a ráda bych se k ní někdy dostala.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já bych si ji také ráda přečetla. Hodndě lidí si ji chválí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tahle knížka by nemusela být vůbec špatná!! :o))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Toto bola úplne skvelá kniha! Síce trochu veľmi predvídateľná, ale aj tak som veľmi zvedavá na pokračovanie.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára