Knihobraní #1


by VeEee

1. Kniha, kterou nedám ani za milion

1. června - 2. června
Vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou za nic na světě nedáte, i kdyby bylo potřeba zbavit se všech knih. Nemusí to být proto, že je vaše oblíbená, ale třeba vám jí věnoval někdo blízký, nebo je s podpisem, apod.


Táto kniha má pre mňa špeciálny význam. Po prečítaní Harry Potter série som nabehla do kníhkupectva a hľadala niečo nové na čítanie. Okamžite mi padla do oka táto kniha a tak som si ju priniesla domov a začítala sa. Až doma som zistila, že som si kúpila české vydanie 8D ale to mi problém nerobilo. Kniha je úžasná, má skvelý fantasy príbeh, sympatických hrdinov a okamžite som si zohnala aj pokračovanie. Na prečítanie ešte čaká 3. diel. Krestin Cashore je skvelá autorka, knihe nič nechýba a je dokonale prepracovaná. Je proste Výnimočná! Každému odporúčam!E_V_E

Komentáre

 1. Výjimečná je úžasná kniha, závidím slovenským čtenářům, že mají překlad všech dílů, u nás je jenom první :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám ten 1. diel po česky a zvyšok po slovensky 8D ale ten český exemplár by som nedala ani za boha, už sa mi zaryl do srdca 8)

   Odstrániť
 2. To vypadá zajímavě. :) Myslím, že jsem se s knihou už párkrát setkala, ale nikdy jsem jí nevěnovala pozornost. Budu muset napravit. Jinak tohle by byl pro mě těžký úkol. Já nedám dopustit na žádnou ze svých knih. Nedokázala bych vybrat jen jednu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám tiež viac obľúbených napr. HP4 ešte alebo Divergencia - k tým mám aj hlbší vzťah, ale toto je top 8)

   Odstrániť
 3. Miluju tu knihu a hrozně mě mrzí, že ji nemám doma. měla jsem ji půjčenou od kamaráda a pak už se nerozhoupala si ji sama koupit, protože další díly byly/jsou v nedohlednu...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si myslím, že po slovensky čítať zvyšné diely sa dá 8) Navyše sú to samostatné príbehy o iných ľuďoch, takže kúpiť aspoň túto knihu ti rozhodne doporučujem 8)

   Odstrániť
 4. Táto kniha je úplne úžasná, tiež ju milujem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dobrý výběr ! :))
  Mrzí mě, že další díly nevyšly v češtině.. asi si ta slovenská vydání budu prostě muset koupit!:D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tuhle knížku jsem si zamilovala, ale k dalším dílům jsem se zatím bohužel nedostala..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam aj 2ku tiež je super, na 3ku sa ešte len chystám.

   Odstrániť
 7. Túto knížku mám na zozname, ktorý si chystáme prečítať do konca leta (je tam 30 kníh) :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak toto si daj hneď na začiatok 8D oplatí sa

   Odstrániť
 8. Výnimočnú som čítala, síce len ako e-book, ale bola vážne super :) Inak, dnes som si bola po knižky na pošte a ešte raz ti za ne ďakujem! :3 :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som veľmi rada, že mi vtedy padla do oka 8)
   Nemáš vôbec za čo 8)

   Odstrániť
 9. Výnimočná je skvelá kniha. A ten koniec, no mala som čo robiť, aby som sa udržala a autorka má zvláštnu záľubu v mrzačení hlavných hrdinov, nemyslíš? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno, ale predsa to podala tak skvele, že som sa na ňu zase až tak nehnevala, hlavne, že ich tam nezabila 8D

   Odstrániť
 10. Ja s mojim nedostatkom kvalitných fantasy sa rozhodujem už dlho. Výnimočná alebo ten ospevovaný Boj o trůn(y) ? Asi skôr Výnimočná keďže koniec Bojov o trůny je vzdialený a knihy sú hrubé až ma mrazí.
  ...keď už Mám mať tú čistokrvnú fantasy tak dám na tvoju radu. :D Ha.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Táto kniha je aj moja obľúbená, veľmi som sa tešila, keď vyšiel aj druhý a tretí diel a prečítam si určite zase všetky odznova :) Dúfam, že už toto leto :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ešte musím 3ku, na ktorú sa teším, len nemám teraz na také hrubé čas 8D

   Odstrániť
 12. Tuhle knihu strašně moc chválí moje spolužačka, opravdu ji zbožňuje. Ale mě se do ní nechce, a to z jednoho důvodu - u nás bylo pozasteveno vydávání dalších dílů... zavidím vám, že si můžete přečíst celou sérii. :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem, kde sa berie tá mylná predstava o "sérii". To sú 3 príbehy iných ľudí v tom svete 7 kráľovstev, len sa v určitých veciach prepletajú. Kludne si 1. diel prečítaj a zvyšok nemusíš len preto, že to je "séria", ale budeš to chcieť čítať lebo autorka píše skvele 8D Ja naozaj odporúčam túto knihu 8)

   Odstrániť
 13. Ani ja by som knihu ani za svet nedala! Práve dnes som dostala chuť na re-reading celej série :D Kristin je úžasná a už sa neviem dočkať, čo zas vymyslí - len by si mohla trošku pohnúť :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa tiež neuveriteľne páči 8) No mohla by písať rýchlejšie, ale za to stojí to za to 8)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára